Відповідь на всі питання

 Моя позиція щодо ВО СВОБОДА. публікую допис

 http://community.livejournal.com/2004_vybory_ua/4985881.html

 

Щодо проблеми ВО “Свобода”
Більшість авторитетних соцопитуваннь стверджують, що здобуття ПР і КПУ в сумі близько 230 місць є найімовірнішим результатом виборів-2007. Годі й казати наскільки негативним є цей сценарій для України. Між тим ще є час і теоретична можливість врятувати становище. Ті ж соцоопитування стверджують, що існує лише одна проукраїнська сила (ВО “Свобода”) котра одночасно:

 1. має рейтинг не нижчий за 1,2%
 2. має рейтинг з тенденцією до зростання (порівняйте нинішні рейтинги з тогомісячними чи давнішими)
 3. не має шансів на подолання 3%го бар’єру

При цьому, згідно цього соцопитування, у разі переходу голосів ВО “Свобода” до БЮТ і НУНС їм бракуватиме до 226 місць не 9-ох, а лише 4-ох місць, згідно цього БЮТ і НУНС тільки так могтимуть створити більшість (разом з Блоком Литвина).

Втрати проукраїнських політичних сил викликаних неподоланням бар’єру є давньою і важливою проблемою.

Так на виборах до ВР 1998 за ПРП, НацФронт і “Вперед Україно!” проголосували в сумі 7,59% виборців. Якби ці голоси відійшли до НРУ, той здобув би у багатомандатному окрузі не 32, а 52 місця. Що являла би собою ВР у такому разі можна уявити, зваживши на те, що за кандидатуру Юрія Костенка на посаду голови ВР проголосували у травні 1998 року 222 депутати.

На виборах до ВР 2006 за БКіП і Пора-ПРП проголосували в сумі 3,3% виборців. Якби ці голоси розподілились між БЮТ і НУ, то, зважаючи на відхід від СПУ Йосипа Вінського і Зої Гармаш, “Антикризова коаліція” мала би лише 228 депутатів, що робило би її майже недієздатною, а якби до “помаранчевих” відійшли би і голоси віддані за ВО Свободу, Блок Кармазіна і ППСУ (Зінченко), то БЮТ і НУ мали би зараз більшість.

Ті, хто спілкувався з тими, хто плянує проголосувати за ВО “Свобода” підтвердять: переконати цих людей у неконструктивности їхньої позиції майже неможливо. Отже національним інтересам України відповідає, щоби відбулась одна з 2 подій:

 1.  не пізніше 27 вересня усі члени виборчого списку ВО “Свобода”, або більшість їх, або члени чільної частини списку подали до ЦВК заяву про відмову балотуватися
 2. ВО “Свобода” закликала би вустами своїх лідерів (насамперед Олега Тягнибока) проголосувати своїм прихильникам за БЮТ або НУНС.

У зв’язку з цим, звертаюсь до українських блогерів з питанням: а що якщо написати листа до ВО “Свобода” з закликом виконати вищенаведені дії і зібрати на його підтримку якомога більше підписів?

Тим, хто скаже: “Це нічого не дасть – жодна політсила впродовж української історії не віддавала свої голоси іншим”, я відповім: усе коли-небудь відбувається вперше, адже

 1. настільки важливих з точки зору національних інтересів України виборів до ВР іще також ніколи не було
 2. політсили яка би настільки яскраво виражено позиціонувала свою відданість національним інтересам України як ВО “Свобода” і при цьому мала би рейтинг, який би, за певних умов, сягав 5,3% (читайте тут про “максимальний електорат”, а також дивіться результати голосування у lj, на Лізі) також ніколи не було.

 

Тим, хто скаже: “Спонсори ВО “Свобода” не для того вклали кошти у розкрутку цього бренду, щоб не витиснути максимум прибутку з нього, я відповім: такий безпрецедентний вчинок, коли партія ставить патріотичні міркування вище за власні політичні амбіції призведе не до зменшення, а до збільшення у майбутньому рейтингу ВО “Свобода”, адже патріотичний виборець це оцінить, окрім того ВО “Свобода” звільниться від підозр (вони окреслені у наступному абзаці) які, в інакшому разі, завжди висітимуть на цій партії.

 

Тим, хто скаже: “Олег Тягнибок працює на проросійські сили. Він навмисно педалює тему міжетнічних відносин, щоби збільшити імовірність розпаду України. Його використовують для відбирання голосів у БЮТу і НУНСу, підтвердженням чого є непропорційна, як для значимості цього політика, часта поява у контрольованих проросійськими силами медіях (особливо радіо ЕРА). Ще треба з’ясувати скільки грошей отримав Олег Тягнибок за виступ перед телекамерами Інтеру стоячи поруч з Петром Ющенком на горі Яворина 17 липня 2004, де, зокрема, сказав вони не боялись, як і ми зараз не повинні боятися, вони взяли автомат на шию і пішли в ті ліси, вони готувалися і боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою і іншою нечистю“, я відповім:

 1. давайте вважати людину винною лише за рішенням суду
 2. давайте вірити у кращі якості людини, а не у гірші
 3. якщо вищенаведені припущення правильні, то тим потрібніше писати цього листа.

Адже, якщо у підтримку цього листа буде поставлено багато підписів (а якщо ще й авторитетних людей), то це примусить декого з тих, хто збирається голосувати за ВО “Cвобода” переосмислити свою позицію. Переосмисленню позиції може посприяти і певна реакція (або її відсутність) ВО “Свобода” на цей лист.

 

35 коментарів “Відповідь на всі питання”

35 коментарів

 1. я, як канждидат від ВО “Свобода” ніколи не скажу голосувати за когось іншго, тим більше за помаранчевих. навіть навпаки, голосувати за них не варту. варту за “Свободу”, власне бо ми себе не скомпроментували. і ми і є ЄДИНОЮ СИЛОЮ УКРАЇНЦІВ!

 2. “Ті, хто спілкувався з тими, хто плянує проголосувати за ВО “Свобода” підтвердять: переконати цих людей у неконструктивности їхньої позиції майже неможливо.”

  Вони всі дурні, чи як?

 3. Як я розумію, Вашу позицію можна вважати офіційною у відношенні СГД до ’Свободи’. Дуже прикро, бо мені дуже подобається Ваша організація (та історична цінність Гетьманату Скоропадського, зокрема). Так ’Свобода’ не є ідеальною партією, але у її програмі хоча б записані реальні речі, які важливі для українського народу. Як можна закликати до голосування за БЮТ чи НУНС, якщо ці сили мають десятки мільйонерів у списках, не раз домовлялися з Януковичем, на виконували свої обіцянки? Вам це не набридло? Може краще докласти зусиль для проходження у Раду нових сил?
  Хоча, це моя власна думка, як простого українського виборця, що не входить у жодну партію.

 4. Мою позицію В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ МОЖНО вважати ОФІЦІЙНОЮ позицією СГД щодо СВОБОДИ.

  те, що я пишу в своєму ЖЖ є моєю СУБ*ЄКТИВНОЮ думкою, та думка інших членів СГД або членів Центральної Управи СГД може не співпадати з моєю.

 5. ага, мені тут вже за мої думки 61й член списку СВОБОДИ обіцяв по пиці дати =)

 6. відповідаю. Зараз ЄДИНОЮ метою є недопустити прихід до влади регіонів. СВОБОДА на цих виборах не пройде. не тому, що ви не прохідна партія. є багато причин. серед яких і та, що бюлетені СВОБОДИ будуть елементарно різатись.

  Тепер. Всі відсотки, що виборці віддали за партій, що не пройшли 3х відсотковий бар*єр, а також тих, хто проголусував проти всіх – будуть розподілятись між партіями, що прошли у Парламент пропорційно до набраних цими партіями відсотків. Позничимо ці відсотки за Х.

  Приміром ПР отримує – 30, БЮТ – 25, а НУНС – 15. ТОді ПР відходить + 60% від Х, БЮТ + 20% від Х, НУНС ще менше.

  ТОму голосувати зараз проти віх, або за ЛЮБІ партії, що нге проходять в Парламент (в їх числі і СВОБОДА, і ПСПУ, і Супрун і т.д.) – це все одно, що голосувати за ПР.

  Для того, щоб політикум України здобув націоналістичну ідею, та щоб ця ідея пройшла у Парламент – Україні потрібно пройти цілий цикл перевиборів у найближчі 5 років. ҐЯ думаю, що нас чекає 2 – 3 перевибора.

  І ТІЛЬКИ тоді у Парламент зможуть пройти такі партії як СВОБОДА або інші націонал-патріотичні, що потенційно можуть утворитися у майбутньому.

  І останнє. Уявімо, що СВОБОДА пройде на цих виборах, тобто набере, максимум, 5%. Тоді у СВОБОДИ не буде такої *золотої акції*, як було у СПУ. тобто СВОБОДА не зможе створювати або розформовувати колаліцію. І СВОБОДА не зможе ПРОВЕСТИ ЖОДНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ. їх просто будуть бракувати і, можливо, подаватимуть дещо зміненими від інших блоків (БЮТ, НУНС).

  Тому зараз моя особиста задача – не пустити до влади ПР. Якщо зараз ПР утворить коаліцію, то тоді ми всі можемо спокійно мігрувати до Львова. Бо це – російська мова – друга державна, не прийняття УПА, здача газо-транспортної системи і багато іншого.

  Треба зараз будувати грунт для майбутнього приходу до влади таких партій, як СВОБОДА. як кажуть, *краще синиця в руках, ніж дятел в дупі*. От заразди майбутньої синиці у руках я агітую НЕ голосувати ЗАРАЗ за СВОБОДУ.

  І врахуйте те, що створення коаліції більшості БЮТ+НУНС гаратує не прийняття російської та, принаймні якесь, принаймні, напів офіційну підтримку УПА.

  А от прийдуть ПР до влади – і будемо ми з вами *святкувати* разом з москалями річницю переяслівської битви…

 7. на мою думку що НСНУ що БЮТ що ПР – одна і та ж сама зараза……. окрім того, НСНУ має більше перспектив єднатися з ПР ніж з БЮТом. відкрий очі…… офіційну підтримку УПА (як то напів? я щось нічого не розумію….)??? луцик то організує? чи Юлічка? Ви у Це вірите????

 8. ну, принаймні, Кириленко цього року офіційно підтримав річницю Шухевича.

  А подумай, чи можливий буде нормальний марш УПА цього року, якщо ПР створить коаліцію? Якщо буде помаранчева коаліція, то думаю, що марш УПА може бути не підтриманий офіційно НУНС, але, хоча б не буде заборонений, чи буде як минулого року, коли Луценко кулуарно та неофіційно сприяв маршу.

  І я особисто голосуватиму за БЮТ, саме для того, щоб НУНС не створив, не доведи Господи, широку коаліцію!

 9. Не знаю, як Ви але я не хочу іти на марші пліч-о-пліч з Луценком, неправдивість славнозвісного інтерв’ю якого ’Московському комсомольцю’ про ’бандеровцев-пособников фашистов’, ще не доведена. Ще один приклад: за помаранчевого уряду 2005-2006 років тільки уряд Єханурова ОСТАННІМ указом згадав про необхідність визнання вояків УПА.
  Щодо БЮТ, так там взагалі незрозуміло – за визнання УПА говорили відкрито тільки Шкіль, Лук’яненко, Яворівський. Тай взагалі Тимошенко називає БЮТ лівою силою.
  P.S.Ви самі розумієте, що марш буде проведений любою ціною:незалежно, хто буде при владі і дозволить Київрада чи ні.

 10. створить, куди ж вони подінуться. якшо не вони створять то БЮТ створить (хоча я у то не дуже вірю, як. зокрема, і у те, що вона буде далі опозиціонеркою, до останніх своїх днів) всерівно домовляться про розподіл портфелів. а до чого тут Марш УПА? сприяють/несприяють – мені не має особливого значення. я пережив і Україну без Кучми і купу різних катаклізмів. зі мною практично нічогоособливого не трапилося. живу і на далі. а Марш УПА то є своєрідний фільтр, який добряче усім показує – ху із ху. і хто чого прагне у цій державі. Луцик сам колись казав що вояків упа треба садити, і що пенсію вони повминні отримувати від намаків.
  НСНУ і Луцик, зокрема, -купка лицемірів. їм не йдеться про визнання УПА чи ще якісь подібні кроки. їм головнеаби був електорат.
  я, не вважаю що марш упа заборонять. буде мабуть як і минулого разу: ветеранські організації не поїдуть, бо їм то не на часі, бо у них нема коштів, бо їх ніхто не координує; поїде багато молодих, і зафондують проїзд старим.
  як на мене, навіть не погано було б, якби якийсь Льоня-космос, спробував його заборонити. воно б більше згуртувало молодь. всі б одразу сталисильнішими. минулого року твоя Юля вітала ветеранів УПА,? а Ющ? чи хто там ше………..? Васкула застерігали туди не ходити. і нічого, прийшов!
  і машини зупиняли, і провокації організовували…….. але не було представника влади Президента/прем’єра (аж самому смішно) і Юльки. і Луцика…

 11. наскільки відомо мені. на такі заходи дозволів не потрібно (бо ми люди вільні, і заборонии нам може хіба що суд). про події такого типу слід дише попереджати.
  а заборонити подібни дії може лише суд. от він і може.

 12. а як же дозвіл на встановлення сцени?

  до речі. от тобі приклад неадекватності деяких свободівців. наразі мене розшукують, щоб виконати обіцянку Сполоха по даванню мені по пиці за мої погляди. мені надзвичайно хочеться вірити, що в більшості свобода складається з адекватних людей.

 13. шось я не второпав ніяк. тобі сполох обіцяв? чи хтось від його імені? не переймайся, я щиро сумніваюся що тебе для того хтосьби розшукував……

 14. та я не переймаюсь. в любому випадку зможу постояти за себе.

  Сполох мені тут в ЖЖ обіцяв. та й до мене доходять відомості, що хлопці з Патріоту України активно розшукують інфу про мене та мій телефон)

  От дивись, замість того, щоб з такими як я зустрітися і поговорити у рамках *кандидат в депутати від ВО СВОБОДА – виборець, тобто я*, шановні парубки хочуть щось комусь довести кулаками..

 15. я не можу відповідати на закиди до Сполоха, я – не він. та й зрештою….. я гадаю що ти про нього і про мене всерівно знаєш більше ніж він про тебе……
  а ти йому пропонував зустріч у раках “кандидат в депутати від ВО СВОБОДА – виборець”?

 16. мені щось таке у напів матюкливій формі пропонував анонім в ЖЖ у мене під підписом *Гуманіст!*. я погодився. але далі за це не зайшло.

 17. то най зайде. ти ся з ними здибай…..побалакай. та й хтось когось переконає.

 18. якось не принято телефонні номери давати без згоди абонента…… може ти йому скжи най він сам тобі дасть свій номер?

 19. не думаю, що він буде заперечувати, адже мій телефон жеж шукає)

  я його забанив на жж в себе

 20. ти собі думай що хочеш……… але його телефон я тобі без його згоди не дам в жодному разі. хіба що твій може дати йому

 21. краще скажи мені, як діятиме СВОБОДА, якщо потрапить у Парламент. як вона намагатимеця подавати законопроекти і т.д.

 22. не маєш то немаєш. як дуже хочеш то дай мені свій номер а я йому передам..а про дії після проходження у парламент………яка тобі різниця? голосуй за НСНУ, їхньою діяльністю цікався, аби с мав що відстежувати!

 23. то і є наша проблема. ставимось один до одного як до ворогів. прикро. не виходить дискусії

 24. то ти дискусії прагнеш, чи дати Сполоху по морді? 🙂 я шось тебе не розумію………ну справді, яка тобі різниця, зважаючи на той факт що ти уже прийняв рішення?

 25. коли в мене з людиною щось не так, то я завжди прагну розмови. тим паче коли людина хоче фізичної сутички зі мною. це моє правило.я перший подаю руку. руку або поваги, або розуміння. так само і тут. я не хочу незрозумілості із націоналістом, тільки інших переконань ніж я. в любому випадку, не буду тебе благати давати його номер. якось воно все одно вийде. тим паче я ще не дискутував про політику із кандидатом із свободи.

 26. в політичних лузерів лишається один аргумент…
  а я б посадив їх на одному острові з комуністами…

Залишити коментар